AKTIVITY

Procházky po okolí, sport, kultura i to jsou aktivity napomáhající k odbourání stresu či zdravotních potíží. Dovolte nám tedy nabídnout Vám pár našich tipů a je už jen na Vás, kterým z nich se necháte v Mariánských Lázních zlákat.

SPORTOVNÍ VYŽITÍ

Tenis

Tenisové kurty se nacházejí cca 1 km (25 minut chůze) od Orea Spa Hotelu Palace Zvon. Areál nabízí ideální podmínky na přípravu jak rekreačním, tak profesionálním hráčům.

 

Golf

Hřiště Royal Golf Club Mariánské Lázně (18ti jamkové hřiště) je nejstarší hřiště v České Republice. Je obklopeno z velké části jehličnatými lesy, díky čemuž je na něm příjemně i ve velmi horkých letních dnech. V mnoha místech se otevírá výhled do okolní krajiny, která si zachovala svůj ráz a není rušena žádnou zástavbou.

 

Kola

Mariánské Lázně a jejich okolí nabízejí milovníkům cykloturistiky ideální podmínky. Velké množství značených cyklotras na Tepelsku navazujících na cyklotrasy Euregia Egrensis lákají poznávat okolní přírodu nebo různá historicky zajímavá místa. 

 

Lyžování

Sjezdové lyžování - Skiareál Mariánky 2 vleky, kabinová lanovka. Více na www.showhill.cz/marianky. Lyžařská škola, půjčovna lyží a lyžařského vybavení. K dispozici je skibar, skipůjčovna, skiservis, sociální zázemí a parkovací plochy. Běžky - lyžařský běžecký areál Golf - Upravuje se cca 90 km stop, 90% tratí má 2 stopy. Zpravidla jsou upraveny stopy kolem Golfu + přilehlé tratě vedoucí lesem, tzn. žlutá a modrá stopa. Pokud napadne sníh, trvá cca. 3 dny, než jsou upraveny kompletně všechny stopy. Např. červená trať vedoucí k Rájovu a tratě pro bruslení jsou ve volném prostranství a jsou tedy nejnáročnější na údržbu - při sněhu a větru se tvoří závěje a sněhové jazyky. V případě příznivých podmínek se upravují také neznačené trasy na Mnichov a Kladskou.

 

Koně

Jezdecká společnost se nachází cca 3 km od Mariánských Lázní. Zajišťuje výcvikové hodiny pro začátečníky i vyjížďky pro pokročilé. 

 

Nordic walking

Je chůze se speciálně navrženými holemi a přináší velice efektivní pohyb. Vede ke zvýšení kondice bez ohledu na věk a pohlaví.

 

Lanové centrum

Dobrodružné lanové centrum a laňáček je pro Vás otevřeno již od roku 2009. Čeká na Vás 19 vysokých lanových překážek ve výšce 10 metrů pro dospělé. Pro nejmenší (děti od 3let) je připraven laňáček - překážková dráha plná dobrodružství i pro ty nejmenší. To vše najdete 500 metrů od kolonády, vedle geologického parku v areálu tenisového klubu u Lesního pramene (15 minut chůze od našeho hotelu).

 

HRADY A ZÁMKY

Státní zámek Kynžvart

Zámek je ojedinělou ukázkou venkovské reprezentativní rezidence ve stylu vídeňského klasicismu a empíru. 


Zřícenina hradu Kynžvart

Původně románský hrad, který byl svého času sídlem loupeživých rytířů, kteří z něj podnikali své výpravy. 

 

Hrad a zámek Bečov

Středověký hrad spojený s malebným barokním zámkem. 


Hrad Loket

Gotický královský hrad založen ve 13. století, jehož název vznikl díky poloze nad ohybem (loktem) řeky Ohře. 


Klášter Kladruby

Jeden z nejstarších českých klášterů, založen pro řád benediktinů. 


Klášter Teplá

Premonstrátský klášter v Teplé nedaleko Mariánských Lázní byl založen na základě třetí křížové výpravy do Svaté země ve 12. století.

 

NAUČNÉ STEZKY

Naučná stezka Geologický park

Naučná stezka je zaměřená na geologii a geobotaniku – geologická stavba a rostlinná společenství Slavkovského lesa. 


Naučná stezka Smraďoch

Jedná se o zpřístupněné části přírodní rezervace stejného názvu (lesní vrchovištní rašeliniště). 


Naučná stezka Kynžvartské kyselky

ynžvartské kyselky, jak název napovídá, se nachází asi v blízkosti Lázní Kynžvart, tj. pouhých 7km od Mariánských Lázní. 


Naučná stezka Kladská

Naučná stezka Kladská seznamuje s historií osady Kladská, faunou a flórou Slavkovského lesa a přírodní rezervace Kladské rašeliny. 


Naučná stezka Mnichovské hadce

Naučná stezka seznamuje s největším hadcovým komplexem v Čechách. 


Naučná stezka Komorní Hůrka

Bývalá nejznámější sopka Komorní hůrka u Františkových Lázní. 


Naučná stezka SOOS

Rozsáhlé rašeliniště a slatiniště cca 6 km severovýchodně od Františkových Lázní.

 

TIPY NA RODINNÉ VÝLETY

Přírodní park u Prelátova pramene

Oblíbený cíl pro příjemné trávení volného času - park s atrakcemi (Lanovka, Vodní svět) pro děti a dekorativní prvky z přírodních materiálů s respektováním jedinečnosti daného prostředí v přírodním parku u Prelátova pramene - louka, kterou protéká potůček plný žulových balvanů a dva rybníky, které dokreslují kouzlo tohoto místa. Prostor přírodního parku slouží návštěvníkům ke konání různých akcí pro děti i dospělé a je využíván sportovci při trénování, školami při školní výuce, mateřskými školkami a školními družinami, rodinami s dětmi, seniory, cizinci a dalšími skupinami lidí i jednotlivci. Občanské sdružení Hravý pramen pořádá každoročně v červnu v areálu přírodního parku a přilehlém okolí tradiční "Indiánský den" pro děti.

 

Park Boheminium

Park Boheminium je naučně poznávací okruh na východním okraji Mariánských Lázní s dokonalými maketami (v měřítku 1:25) významných stavebních a technických památek České republiky v překrásném prostředí krajinného parku. Miniaturpark s miniaturami významných staveb České republiky. Najdete zde například model zámku Červená Lhota, horu Říp a dalších více než 30 modelů.

 

Turistický autovláček

V letních měsících vyhlídkové jízdy autovláčkem po Mariánských Lázních. Autovláček jezdí v případě příznivého počasí denně od dubna do října.